„Mobile World Congress svádí dohromady divize společnosti Panasonic zaměřené na spotřebitele, automobilový průmysl, obchodní technologie, průmyslová a ekologická řešení,“ říká Tony O’Brien, zástupce výkonného ředitele Panasonic System Solutions Europe. „I nadále se velmi intenzivně věnujeme spotřební elektronice, ale největšího růstu dosahujeme v našich sektorech B2B. Mobile World Congress nám poskytuje šanci ukázat, jakým způsobem nám na této cestě napomáhají IoT produkty.“

 

Systémy pro připojené automobily

V oblasti automobilového průmyslu firma Ficosa, v níž společnost Panasonic zakoupila v roce 2015 49% podíl, představila svůj Smart Connectivity Module. Zařízení integruje antény, vysílače a lokální server. Jedná se tak o novou generaci připojení vozidla. Cestujícím je umožněno zároveň procházet webové stránky, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát online hry nebo využívat GPS, a to prostřednictvím různých mobilních zařízení.

Společnost také ukázala jednotku V2X, která je kompaktním a nákladově efektivním modulem podporujícím komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a centrální infrastrukturou.

Společnost Panasonic Automotive prezentovala platformu OneConnect, na níž staví obsahová služba Panasonic Personal Radio AUPEO!. Produkt je nyní vybaven zákaznickou službou, která umožňuje automobilovým společnostem a ostatním značkám přímo komunikovat s řidiči a poskytovat jim relevantní obsah a kontextové informace. Například oznámení o aktualizacích softwaru, připomínky služeb a další zprávy lze uceleně integrovat do zvukového systému vozidla tak, aby řidič nebyl žádným způsobem obtěžován.

 

Přímá komunikace se zákazníky přes Light ID displeje

Co se veřejného prostoru týká, tak technologie Light ID od společnosti Panasonic spojuje chytré telefony a digital signage displeje. Ty poskytují další dodatečné informace prostřednictvím LED diod blikajících rychlostmi, jež jsou pro lidské oko nepostřehnutelné. K okamžitému sdílení obsahu mezi vysílači Light ID (například displeji nebo informačními LED tabulemi) a chytrými telefony využívá tento systém speciální mobilní aplikaci.

 

Panasonic Toughpad New

Nejmenší odolný tablet Toughpad

Společnost Panasonic také představila lehký, plně odolný ruční tablet pro profesionální použití. Jedná se o doposud nejmenší zařízení řady Toughpad. Tento 4,7palcový handheld FZ-F1 (Windows) a FZ-N1 (AndroidTM) je určen pro pracovníky poštovních a kurýrních služeb, do skladů, maloobchodu, k poskytování služeb v terénu a pro záchranné složky.

Zařízení je schopno komunikovat hlasově i datově, disponuje kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením, který je čitelný za ostrého denního světla i v dešti, a lze jej ovládat i v rukavicích. Zařízení lze také používat s volitelným pasivním nebo aktivním perem a je vybaveno komunikačními hlasovými a datovými rozhraními 4G LTE / 3G.

 

Bezpečnost kdekoliv a kdykoliv

V oblasti osobní bezpečnosti společnost Panasonic oznámila dostupnost produktu Nubo, vůbec první mobilní videokamery s 4G/3G připojením na světě, která umožňuje uživatelům monitorovat a hlídat cennosti bez potřeby připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Kamera Nubo je navržena pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách. Je odolná vůči větru i dešti a nabízí bezdrátové připojení snímačů prostřednictvím integrovaného rádiového modulu. Kamera podporuje obousměrnou zvukovou komunikaci, takže uživatel může při spuštění alarmu komunikovat skrze kameru.