Prodejce sportovních potřeb Hervis v Česku v roce 2014 prohloubil ztrátu na 103 milionů korun. V roce 2013 společnost prodělala 82 milionů. Tržby řetězce klesly o tři procenta na 939 milionů korun. Firma to uvedla ve výroční zprávě, loňské údaje zatím nejsou k dispozici.

"Nepředpokládá se, že by v průběhu roku 2015 nebo dalších letech došlo ke změně vlastnické struktury společnosti," uvádí firma ve zprávě. Hervis také píše, že v letech 2013 a 2014 neobdrželi členové a bývalí členové statutárních a dozorčích orgánů odměny.

Ještě v roce 2010 dosahoval obrat Hervisu v Česku 1,6 miliardy korun. Značka v ČR působí od roku 2002 a zaměstnává 295 zaměstnanců. Řetězec na konci roku 2014 provozoval v ČR podle výroční zprávy 29 prodejen. Nyní jich má podle svých webových stránek 25.

Mateřskou společností Hervisu je podle údajů v obchodním rejstříku rakouská SPAR Österreichische Warenhandels-AG.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru