Kdo bude nově rozdělovat tři miliardy korun na spolupráci vědců a firem, se rozhodne už tento pátek. Předsedou Technologické agentury ČR se chce stát i bývalý fotbalový rozhodčí Evžen Amler, jehož jméno se v roce 2004 objevilo v odposleších při korupční aféře známé také díky divadelní parodii „Ivánku, kamaráde“.

Vedle Amlera a stávající šéfky agentury Rut Bízkové usilují o post další tři kandidáti. Mezi nimi například Petr Očko, který na ministerstvu průmyslu a obchodu připravuje fond podpory začínajících firem. O novém předsedovi bude v pátek hlasovat Rada pro výzkum, vývoj a inovace, kterou vede vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Volbu pak schválí vláda. „Výběr je zajímavý. Rada nebude mít snadnou volbu,“ komentuje místopředseda vlády pro vědu a výzkum.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vedle stávající šéfky Rut Bízkové o atraktivní post usilují další čtyři kandidáti.
  • Mezi nimi je například Petr Očko z ministerstva průmyslu a obchodu.
  • O výsledku rozhodne vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace, kterou vede lidovecký předseda Pavel Bělobrádek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.