Kdo bude nově rozdělovat tři miliardy korun na spolupráci vědců a firem, se rozhodne už tento pátek. Předsedou Technologické agentury ČR se chce stát i bývalý fotbalový rozhodčí Evžen Amler, jehož jméno se v roce 2004 objevilo v odposleších při korupční aféře známé také díky divadelní parodii „Ivánku, kamaráde“.
Vedle Amlera a stávající šéfky agentury Rut Bízkové usilují o post další tři kandidáti. Mezi nimi například Petr Očko, který na ministerstvu průmyslu a obchodu připravuje fond podpory začínajících firem. O novém předsedovi bude v pátek hlasovat Rada pro výzkum, vývoj a inovace, kterou vede vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Volbu pak schválí vláda. „Výběr je zajímavý. Rada nebude mít snadnou volbu,“ komentuje místopředseda vlády pro vědu a výzkum.
Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře
- Vedle stávající šéfky Rut Bízkové o atraktivní post usilují další čtyři kandidáti.
- Mezi nimi je například Petr Očko z ministerstva průmyslu a obchodu.
- O výsledku rozhodne vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace, kterou vede lidovecký předseda Pavel Bělobrádek.
Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.