Uprchlická "džungle" u francouzského města Calais čeká na likvidaci. Úřady chtějí vyklidit jižní část přelidněného tábora, který se topí v blátě a který jen obtížně kontrolují. Utečenci mají čas už jen několik hodin, pak budou muset oblast opustit. Francouzská média uvádějí, že vláda chce dění v přímořském táboře dostat plně pod svou kontrolu.

V táboře působí převaděči

V uprchlickém táboře u Calais žijí lidé, kteří se chtějí dostat přes moře do Velké Británie nebo se hodlají připojit ke svým příbuzným či známým, kteří už za Lamanšským průlivem žijí. V "džungli", jak se táboru přezdívá, fungují ve všudypřítomném bahně také obchody, mešity, restaurace a zdravotnické centrum. Aktivisté kritizují nevyhovující podmínky, ve kterých živoří rodiny s dětmi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.