Začátkem 90. let jsem seděl v letadle do Pekingu vedle mladého českého pašeráka exotické zvěře. Růžolící chasník z jižních Čech se vydal do jižní Číny na odchyt jedovatých hadů. Neuměl slovo čínsky ani anglicky, ale tvrdil, že na hady má nos. To byla asi pravda; o pár týdnů později jsem se doslechl, že leží v nemocnici v Kantonu s mnohočetným uštknutím neznámými plazy a český konzulát organizuje jeho převoz zpátky do vlasti.

V článku se dále dozvíte

  • Plukovník Jaroslav Tvrdí se vypravil do Číny s dobrým finančním a politickým krytím.
  • Nyní přestává být zřejmé, kde je hranice mezi čínskou CEFC a prezidentskou kanceláří, potažmo českým státem.
  • Příjezd čínského prezidenta vyvolává očekávání nových investic. Otázkou je, koho k prezidentovi pustí Tvrdík.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru