Počítačový konzultant Jim Obergefell z Ohia změnil loni v létě Ameriku − Nejvyšší soud uznal jeho manželství s jiným homosexuálem Johnem Arthurem. Rozhodnutí to bylo klíčové, všem 50 státům USA nařídilo uznávat svazky párů stejného pohlaví. Bylo kolem toho hodně emocí a diskusí, především republikáni dávali najevo, jak se jim verdikt nelíbí. Firmou, která pomáhala přesvědčit veřejnost, že se děje správná věc, byla washingtonská kancelář SKDKnickerbocker, která i za tuto kampaň získala prestižní oborovou cenu Sabre Awards jako nejlepší lobbistická agentura roku 2015.

V jejím vedení od letošního února sedí ani ne čtyřicetiletý Čech − Alexander Braun. V tuzemských politických kruzích to je dobře známá postava, protože byl jedním z architektů úspěšných volebních kampaní Andreje Babiše a ČSSD. To ale bylo ještě v dresu agentury Penn, Schoen & Berland (PSB).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.