Nedostatek lékařů a sester začíná podle ředitelů nemocnic ohrožovat provoz v českém zdravotnictví. Chybějící personál by přitom pomohlo alespoň zčásti dorovnat, kdyby praktičtí lékaři častěji chodili sloužit na pohotovost. Tomu se však spíše vyhýbají.

"U praktických lékařů je ochota podílet se na zajištění lékařské služby první pomoci naprosto minimální. A nemám jim to za zlé, často to je i kvůli jejich průměrnému věku," potvrzuje ředitel Karlovarské krajské nemocnice Josef März. Naráží na fakt, že podle statistických údajů za rok 2013 je skoro 55 procentům praktických lékařů více než 55 let.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.