Věří v elektromobily a v to, že se firmy mají věnovat svému byznysu místo papírování. To první přetavil britský podnikatel Andrew Wordsworth do společnosti E-Car Club na půjčování ekologických vozů, do níž nedávno vstoupil mezinárodní koncern Europcar. Na to druhé se soustřeďuje ve start-upu AutoTrip, který nabízí on-line systém propojující analýzu velkých dat s GPS lokalizací služebních aut a evidencí knihy jízd.

Klíčový je přitom patent na malý a levný flashdisk, který se do aut zapojí. Peníze na jeho vývoj, v přepočtu přes pět milionů korun, získal Wordsworth z programu britské vlády na podporu výzkumu v menších firmách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vláda slibuje jako jednu ze svých priorit firemní výzkum.
  • Pro rok 2017 počítá rozpočet s výdaji na výzkum a vývoj ve výši 29 miliard korun.
  • Projekt má fungovat nejpozději od příštího roku a bude mít za úkol podporu tuzemských firem, které potřebují kapitál na svůj rozvoj.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru