V době příchodu Baleshe Sharmy do čela českého Vodafonu před dvěma lety nedával tuzemský telekomunikační trh třetímu operátorovi moc důvodů k optimismu. Všem klesaly příjmy kvůli paušálním cenovým balíčkům a zostřené regulaci. Konkurenti O2 a T-Mobile se dohodli na sdílení sítí. O2 pak koupila nejsilnější soukromá finanční skupina v zemi - PPF.

"Všechno, co mohlo klesat, klesalo," říká Sharma. Vodafone se musel rozhodnout, zda šetřit hotovost, než se situace vyjasní. Sharmův management se ale rozhodl opačně. Prosadil dosud největší investici, kterou firma v Česku udělala. Její výše dosáhla pět miliard korun. "Dva roky jsme nepřetržitě sypali peníze do infrastruktury s jednou jedinou vírou − že pravidla tohoto trhu se začnou od základu měnit ve chvíli, kdy se pohneme od tradičních hlasových a SMS balíčků k využívání dat."

Výsledek je dnes už patrný. Data o rozvoji mobilních technologií, která loni vydala Evropská komise, ukázala, že Česká republika má nejrychlejší nárůst rychlého mobilního internetu v celé Evropě.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?