Master of Business Administration neboli MBA je v Česku profesní titul. Není to titul vysokoškolský a ministerstvo školství s ním nechce mít nic společného. Je to forma celoživotního vzdělávání určená těm, kteří na vysoké škole nestudovali manažerský obor, ale chtějí se uplatnit v manažerských pozicích. Francouzi mají pro tento typ vzdělání výstižný výraz "double compétence", tedy další kvalifikace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České firmy zkoumají kvalitu titulů MBA. V této oblasti zažíváme pravý Klondike ve stylu americké zlaté horečky.
  • Zájemcům o studium MBA je třeba doporučit akreditované programy.
  • Titul MBA od vzdělávací agentury či obdoby naší vyšší odborné školy velkou přidanou hodnotu na trhu práce v budoucnu mít nebude.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru