"Manželství je víc než kus papíru" je mottem letošního desátého ročníku Národního týdne manželství. Cílem je ukázat, že manželství je důležité. Lidé, kteří mají "papír", spolu podle pořadatelů akce zůstávají pětkrát častěji než bez něj. Sociologové však upozorňují, že se manželství přikládá příliš velký význam. Možná i proto v Česku loni proběhlo 26,8 tisíce rozvodů na 45,5 tisíce sňatků.

Problém prý nastal ve chvíli, kdy do manželství vstoupila láska, neboť ta nejde dohromady s celoživotním závazkem. Pro většinu lidí v praxi manželský slib znamená hlavně to, o čem kdysi zpíval Karel Kryl: "Mlčení skrývá paranoiu žití… a jen pár týdnů zbývá do rozvodu."

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru