Dotlačit Turecko ke krokům, které by zmenšily proud uprchlíků do Evropy, se v pondělí snažila v Ankaře německá kancléřka Angela Merkelová. S předsedou turecké vlády Ahmetem Davutogluem jednala o zásahu proti pašerákům lidí do Evropy a zlepšení podmínek, v nichž žijí syrští uprchlíci v Turecku, aby je jejich situace nenutila utíkat do Evropy.

Na Davutoglua však podle jeho vyjádření po jednání zřejmě příliš nezapůsobila. Premiér neoznámil žádné konkrétní kroky ze strany Turecka. Naopak si postěžoval, že je "nesmyslné očekávat, že Turecko ponese břímě starostí o uprchlíky na svých bedrech samo". To, že EU Ankaře slíbila už loni tři miliardy eur na řešení problémů s uprchlíky, odbyl tím, že příští týden dá do Bruselu vědět, k čemu je použije.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.