Byť je disident a výtvarník Aj Wej-wej mírumilovné povahy, jedna věc ho vytáčí k nepříčetnosti: když agenti čínské tajné policie ohrožují jeho syna. "Mám pak nutkání jednat mužněji, ukázat, že se umím postarat o rodinu," líčí v rozhovoru pro HN pár let starou historku z dětského hřiště, kde si jeho syna někdo začal fotit.

"Rozběhl jsem se za tím mužem. Ten začal prchat. Volám: Něco vám upadlo! Normální člověk by se zastavil, jestli třeba neztratil peněženku, ale tenhle chlap běžel dál, čímž se prozradil," líčí Aj, který pak agenta doběhl a z fotoaparátu mu sebral paměťovou kartu.

V článku se dále dozvíte

  • Do Prahy přijel nejpopulárnější světový výtvarník Aj Wejwej.
  • Čínský umělec a disident popsal své střety s čínskou tajnou policií a vypravoval historky ze života Václava Havla.
  • Aj Wej-wej také kritizoval zahraniční politiku zemí, které do Číny se shrbeným hřbetem přijíždějí dělat byznys.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru