Když v srpnu 2011 povstalci zabili libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, začalo pro jeho dcery a syny zoufalé úsilí zachránit si život. Tři synové byli ještě toho roku zabiti. V bezpečí se snad může cítit jen nejstarší Mohamed, který získal v roce 2012 azyl v Ománu. Ostatní takové štěstí neměli. V Tripolisu probíhá nyní soud s třetím synem bývalého diktátora Saádím, který se pokusil najít úkryt v Nigeru, ale byl vydán zpět do vlasti. Zatímco za časů panování Kaddáfího byl fotbalovou hvězdou země, která si zahrála i v italské Sérii A, nyní je za mřížemi a obžalován z vraždy.

Že vězení musí být pekelné, dokázalo už minulý rok video, na kterém ho dozorci bijí. Za mřížemi pohublý vězeň očekává závěrečný rozsudek. A asi sám tuší, že může počítat s nejhorším.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru