Strach z teroristů či útoků na ženy udělal z tradičního každoročního karnevalového veselí bezpečnostní akci pod dohledem stovek kamer a tisíců policistů. V Kolíně nad Rýnem policie vydala preventivně soupis kostýmů, kterým by se účastníci měli ve svém vlastním zájmu vyhnout. Přestrojení za džihádistu či sebevražedného atentátníka je vyloučené, stejně jako atrapy jakýchkoliv zbraní. Pro ženy je pak připravená bezpečná zóna pečlivě oddělená od všech, především mužů.

Soupis toho, co člověk má či nemá dělat na karnevalu, připomíná instrukce pro pobyt v bojové zóně. A nevázané veselí, kterým se karnevaly vyznačují, je čím dál svázanější. Jestli letos jde hlavně o přehlídku policejních kostýmů, co uvidíme napřesrok?

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru