Na stránkách českých soudů se dnes člověk dozví, kde sídlí, jak mají otevřeno a jak se k nim dovolat. Jedno tam ale chybí: kdo jsou zdejší soudci a čím už ve své profesi prošli.

Ministerstvo spravedlnosti teď připravuje pro celou justici nový web, který tohle bílé místo zaplní. Nově budou na stránkách soudů fotky všech soudců, včetně stručného životopisu − jaké školy vystudovali, kterými soudy už prošli nebo jestli dříve pracovali jako advokáti. "To je něco, co má občan právo vědět. Když zjistí, že se jde soudit, tak aby se mohl podívat, jak vypadá jeho soudce a co má za sebou," vysvětluje ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.