Nepochybně jde o zajímavý architektonický úkaz, který má člověka přiblížit přírodě jinak, než je obvyklé. Existují totiž nedávno postavené stezky v korunách stromů, jako na Lipně (2012) nebo přes kopec v bavorském Neuschönau (2009), kde se procházíte po dřevěných chodnících mezi vrcholy vzrostlé vegetace, a pak jste navíc odměněni výhledem ze "stromové věže", jež dílo korunuje.

Stezka v oblacích, kterou vám nyní představíme, se od zmíněných kreací odlišuje už podle názvu. Její návštěvník má místo stromů možnost zkoumat především prostor nad nimi, a to mraky, mlhy, mlžné opary a všelijaké meteorologické jevy, které zdejší čisté ovzduší přináší. Můžete se do mlhy vysloveně zakousnout a zkoušet, jak chutná v jednotlivých výškách: je to lahodné. Především jde o poznání a cestu na vrchol, postupnou a pozvolnou, kdy se člověk stává součástí složité struktury, která vyrostla během pouhých šesti měsíců roku 2015.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?