Na berlínském Alexanderplatzu postává skupinka demonstrantů. Nic neříkají, jen mlčky drží v rukou podomácku vyrobené transparenty hlásající "Uprchlíky tady nechceme" a "Merkelová ven". Působí promrzle a unaveně.

Kousek od nich na lavičkách či opřeno o stěnu nákupního centra okolkuje několik snědých mužů zabalených v zimních bundách a obklopených cestovními taškami. Apaticky skupinku pozorují. Na otázku, jestli se demonstrantů nebojí, jen krčí rameny. "A co horšího nám mohou ještě udělat?" ptá se jeden. "Tihle aspoň nemají megafony, v tom kraválu se normálně nedá spát," dodává další.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Německo se pomalu vzpamatovává ze silvestrovských sexuálních útoků, na nichž se podíleli uprchlíci.
  • Někteří Berlíňané se teď vyhýbají veřejným místům, sílí hlasy po omezení přílivu běženců.
  • Na vzestupu jsou preference krajní pravice, která má šanci uspět v nadcházejících zemských volbách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.