Vysoký potenciál studentů vědeckých oborů byl po dlouhá léta uvězněn v teoretické rovině na akademické půdě. Geniální myšlenky a nápady zůstávaly pouze předmětem diskusí na přednáškách, kde profesoři se studenty polemizovali o možném přínosu v praktickém životě. Široká veřejnost neměla do tohoto světa přístup, a i kdyby se vědci pokusili své teze zveřejnit, těžko by jejich odbornému jazyku někdo porozuměl.

Státní dotace na podporu výzkumu a vývoje jsou sice dostačující, ale orientované na základní tradiční metodiku vzdělávání, nikoli na aplikovaný výzkum. Akademikům chybělo kvalitní zázemí pro laboratorní a projektovou výuku, byznysmenům důkazy o smysluplnosti jejich práce. Na obou stranách vznikaly mylné předsudky namísto spolupráce, která je v dnešní době základním předpokladem pro vývoj ekonomiky. Naštěstí se už však i na našem území objevily tendence spojit možnosti veřejného a soukromého sektoru pro zvýšení kvality vzdělávání a životní úrovně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.