Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krallová vystoupí 3. července v pražském Kongresovém centru.

Repertoár koncertu, který odehraje v kvartetu, budou z větší části tvořit skladby z jejího loňského alba Wallflower. Jedná se o kolekci jazzových úprav hitů od The Mamas and the Papas, The Eagles, Boba Dylana, Joni Mitchellové a dalších – veskrze kapel a interpretů, na jejichž hudbě Krallová v 60. a zejména v 70. letech dospívala.

Vloni Krallová zahájila Wallflower World Tour v Severní Americe, Evropě, Asii, Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Americe. Tatáž "šňůra" letos pokračuje.

Jednapadesátiletá charismatická blondýna se sametovým altem několikrát vystoupila i před českým publikem, naposledy v roce 2012. V zaplněném sále Kongresového centra představila tehdy aktuální studiové album Glad Rag Doll. Na jeho podporu absolvovala celosvětový maraton 109 koncertů.

Na turné zpěvačka v minulosti neváhala brát ani děti, dvojčata Dextera a Franka. Jejich otcem je britský rockový zpěvák Elvis Costello, kterého si Krallová vzala v prosinci 2003.

Poprvé v Česku Krallová vystoupila v roce 1997 na Agharta Jazz Festivalu a její koncert tehdy získal cenu v anketě Českého hudebního fondu. Ovace si vysloužila i na dalších českých koncertech.

Když do Prahy dorazila v roce 2004, byl její koncert v Lucerně pro mimořádný zájem přesunut do T-Mobile Arény na holešovickém Výstavišti. Krallová jej zopakovala v roce 2009 v Kongresovém centru.

Do Česka prý jezdí ráda už proto, že rodiče jejího dědečka z otcovy strany se původně jmenovali Královi. Dědeček si pak to druhé "L" přidal, aby se v Americe necítil tak cize.

Krallová, která produkovala desku Barbře Streisandové nebo spolupracovala s Paulem McCartneym, je jedinou jazzovou zpěvačkou, jejíž osm z dvanácti studiových alb debutovalo na špici hitparády Billboard Jazz Albums.

Její desky byly dosud oceněny pěti cenami Grammy, osmi oceněními Juno a získaly devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku. Krallová prodala šest milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě.

Související