Máme se dobře, ale cítíme se hůř, ukázala studie Češi 1990−2015, kterou zveřejnila poradenská společnost KPMG. "Máme téměř dvojnásobné reálné mzdy, to znamená, že se máme dvojnásobně dobře," říká Jan Žůrek, řídící partner KPMG v Česku.

Dokládá to i vzrůstající bohatství. Majetek s reálnou a době odpovídající hodnotou vyšší než jeden milion vlastní 62 procent domácností, což je o 20 procent víc než v počátcích demokracie, tedy v roce 1995. Češi také žijí ve větších bytech a jezdí ve větších autech. A změnil se i životní styl. Méně se tu kouří, a dokonce o trochu méně se pije pivo. Češi jedí více zeleniny a méně hovězího. A spíše než práce jsou pro ně důležití přátelé.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.