Jako téma diplomové práce si zvolila královskou korunu. Jak jinak. Je přece Beldová a šperkaři toho jména znají korunovační klenoty jako málokdo v téhle zemi. Nejprve její děda sám, posléze se synem − Viktoriiným otcem − vytvořil v minulých desetiletích na zakázku Kanceláře Pražského hradu dvě špičkové kopie klenotů, jež dal kdysi vyrobit Karel IV.

"Tohle téma k nám už patří, vyrůstala jsem s ním a třeba v roce 2000, když vznikala druhá replika, jsem všechny práce sledovala poměrně zblízka. Nicméně pro mě osobně volba povolání jednoduchá nebyla. Trvalo řadu let, než jsem se rozhodla − bez výhrad − pro rodinné řemeslo. Vlastně jsem se dlouhou dobu snažila ho obejít, jít vlastní cestou. Proto jsem se nepřihlásila na šperkařskou střední, ale volila gymnázium, proto jsem na vysoké škole věnovala studiu designu. Ale postupem doby jsem se stejně ke šperku a naší firmě vrátila. Je to tak přirozené, nejlepší, to už vím. S diplomkou se otevřeně hlásím k rodinné tradici, chci v ní pokračovat."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?