Dříve se říkalo, že kdo chce jít na architekturu, musí umět perfektně kreslit. Dnes už to tak důležité není. "Uchazeči musí být především přesvědčeni, že architekty opravdu dělat chtějí," míní Jan Hák, který absolvoval Fakultu architektury na Českém vysokém učení technickém (ČVUT) před dvěma lety.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Katedra architektury na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (VŠUP) je podle žebříčku HN nejlepší školou pro studium architektury.
  • Přestože sítem přijímacího řízení projde jen necelých 20 procent uchazečů, fakulta se alespoň snaží dělat zkoušky v jiný termín než ostatní architektonické školy.
  • Stejně jako jsou rozdílné pozice, které mohou absolventi obsadit, různí se rovněž platy. Podle Fakulty architektury ČVUT se nástupní plat absolventů pohybuje od 15 do 40 tisíc korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.