Sociologie se nejlépe vyučuje na Fakultě sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity. Tato fakulta vyhrává žebříček dlouhodobě a letos je první stejně jako loni. Škole pomáhá, že je hodně mezinárodně zaměřená, je velmi výběrová a boduje i v individuálním přístupu ke studentům. "V České republice patří v oboru sociologie jistě mezi nejlepší školy. Několik absolventů této školy v sociologickém ústavu pracuje a máme s nimi dobré zkušenosti," říká Tomáš Kostelecký, ředitel Sociologického ústavu Akademie věd ČR.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Fakulta sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity vyhrává žebříček HN dlouhodobě a letos je první stejně jako loni.
  • Jako druhá nejlepší skončila poměrně překvapivě Filozofická fakulta Západočeské univerzity v Plzni, která se na toto umístění vyšvihla z loňského pátého místa.
  • "V praxi je nejužitečnější zaměřit se na dobré zvládnutí statistických metod analýzy dat, zvláště velkých datových souborů. Po absolventech s těmito znalostmi rádi sáhnou jak výzkumné instituce, tak soukromý sektor, například firmy zabývající se marketingovým výzkumem," soudí sociolog Tomáš Kostelecký.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.