Olympiáda v Soči se již nebude opakovat. Kvůli nízkým cenám ropy musí ruská vláda šetřit, kde se dá. Už nejsou žádná tabu. I organizátoři mistrovství světa ve fotbale v roce 2018 se museli uskrovnit.

"Rozpočet proškrtáme. Taková opulence jako v Soči už nikdy nebude," řekl deníku Moskovskij komsomolec zdroj z ministerstva sportu. Většina expertů se shodne, že rozpočet mistrovství byl nafouknutý a jeho pročištění nebude mít na jeho průběh vliv.

"V Německu postavení stadionu stojí 120 milionů eur. Tak proč má stadion v Petrohradu stát miliardu. Takže škrtnutí deseti procent nebude mít vliv na naše mezinárodní závazky," říká známý sportovní novinář Konstantin Kleščev.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.