Kvůli silné sněhové bouři muselo Rumunsko uzavřít svůj největší přístav Konstanci. Mimo provoz jsou i další přístavy a desítky silnic, informuje agentura Reuters. V zemi přestaly jezdit i vlaky. Vítr poráží stromy na elektrická vedení, desítky vesnic tak zůstávají bez elektřiny. Sněhová vánice trvá v Rumunsku už od soboty. Jen za posledních dvanáct hodin napadalo až půl metru sněhu.

Rumunské úřady uzavřely všechny školy v Bukurešti a jejím okolí. Jestli si nepřízeň počasí vyžádala nějaké oběti, zatím není jasné. Záchranné služby jsou nicméně připraveny zasáhnout. V pohotovosti je šest tisíc policistů a hasičů po celé zemi, uvedlo tamní ministerstvo vnitra.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.