Přibližně polovina světových měn se obchoduje víceméně volně. Kurz druhé poloviny měn se státy snaží ve větší či menší míře ovlivnit. Týká se to zejména měn rozvíjejících se států. Donedávna to znamenalo, že se snažily bránit jejich posílení. Podobně jako to činí v současnosti Česká národní banka, tiskly peníze a nakupovaly přicházející cizí měnu. To mělo za následek akumulaci devizových rezerv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Špatná ekonomická data z Číny tlačí na oslabování tamní měny, která s sebou táhne měny celého regionu.
  • Tlak na oslabování měn rozvíjejících se států bude pokračovat, zatímco posilovat by měl hlavně americký dolar.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru