Na úvod si dovolím dát drobnou radu politikům: podívejte se občas do statistik, může v nich být něco, čím byste se mohli pochlubit. Ministři spravedlnosti této možnosti v posledních letech příliš nevyužívali. A přitom se bylo čím chlubit, aspoň pokud jde o přísný postup vůči zločincům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Věznice jsou velmi drahé. Roční pobyt vězně přijde státní rozpočet řádově na 330 tisíc korun ročně.
  • Otevírá se otázka, zda se v trestní politice nezašlo s přísností až příliš daleko a zda se i nadále vyplatí vydržovat tak velké - a do budoucna zřejmě čím dál větší - věznice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru