Praha byla, je a bude významným evropským velkoměstem a střediskem vzdělanosti. Má k tomu veškeré předpoklady. Bohatou historii, nádherné kulturní památky a také zázemí prestižních vysokých škol. Prahu si jako centrum vzdělanosti při založení první univerzity ve střední Evropě zvolil ve 14. století již Karel IV. a těším se na to, že letošní 700. výročí jeho narození oslaví společně s Univerzitou Karlovou celá akademická obec.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do žebříčku nejzajímavějších studentských měst QS Best Student Cities 2016 bylo vybráno celkem 75 měst.
  • Vítězem letošního roku se stala již počtvrté za sebou Paříž, získala celkem 404 bodů. Další v pořadí jsou Melbourne, Tokio, Sydney, Londýn, Singapur, Montreal, Hongkong, Berlín a Soul.
  • Praha získala 290 bodů, oproti minulému roku si polepšila o deset míst.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru