Asi v ničem nepanuje taková shoda jako v názoru, že nejhorší ze všeho je ubližovat dětem. Jenže ve skutečnosti to skoro všichni děláme. Drtivou většinu děcek nutíme chodit do školy na osmou hodinu, čímž jim způsobujeme celoživotní trauma. Každý rodič to zná: budit dítě v půl sedmé je zvláště v zimních měsících úkon na hranici sadismu. Venku tma jako v pytli, bytem se plouží kňourající postavičky se zalepenýma očima a člověk najednou chápe, proč se ve věznicích považuje budíček v podobnou dobu za součást výkonu trestu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Škola od osmi hodin dětem rozhodně neprospívá.
  • Za socialismu byl nástup v šest ráno do fabriky prostředkem disciplinace obyvatelstva.
  • Posun začátku školního vyučování na devátou hodinu by pomohl nasměrovat k racionálnějšímu rytmu celou zemi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru