Poprvé v historii soukromého penzijního připojištění v České republice klienti reálně prodělali. Respektive ti, kteří spoří v nových účastnických fondech, které ztrátu ze zákona připouštějí. Těžko se divit, že v nich spoří jen lehce přes tři sta tisíc lidí − většina, 4,3 miliony, zůstala v tzv. starých transformovaných fondech, kde má dosud zákonem zaručené nezáporné zhodnocení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poprvé v historii soukromého penzijního připojištění v České republice klienti reálně prodělali.
  • Ztráty penzijních fondů také nejsou pouze českým případem či ukázkou neschopnosti tuzemských finančních domů.
  • Prostředí nízkých úrokových sazeb investicím nepřeje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru