Celoživotní úřednice nastoupí na ministerstvo financí na místo své předchůdkyně, která měla status téměř mediální hvězdy. Simona Hornochová několik měsíců nemizela z očí a vytrvale propagovala elektronickou evidenci tržeb a kontrolní hlášení. Nakonec bez hlubšího vysvětlení svého šéfa Andreje Babiše (ANO) ale z postu odešla.

S Novým rokem se funkce náměstkyně pro daně a cla ujala Alena Schillerová. Z pěti uchazečů ji ministerská komise vybrala podle služebního zákona. Ten úředníky činí téměř neodvolatelnými, pokud sami neporuší zákon.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.