Pražští otužilci se opět tříkrálově ponořili do Vltavy. Bylo jich letos třiatřicet a počasí svorně označili za ideální. Oproti tradičnímu Memoriálu Alfreda Nikodéma 26. prosince minulého roku, kdy teplota Vltavy dosahovala takřka nedůstojných sedmi stupňů Celsia a do vody si trouflo 340 plavců, to musela být hotová stavovská satisfakce. Turisté na Karlově mostě, jakož i fotoreportéři byli nadšeni.

Chyběla možná jenom drobná kuriozita, kterou byla například v letech 2003 a 2004 nejen záštita, ale i osobní účast manželky tehdejšího prezidenta Livie Klausové. Zda si zachovala vztah k otužilcům i ve své současné funkci velvyslankyně v Bratislavě, není veřejně známo.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru