Když předloni začali zákazníci reklamovat nejznámější český nůž, ve firmě Mikov pochopili, že se děje něco divného. S proslulou zavírací rybičkou se jim to stalo vůbec poprvé. Vysvětlení se objevilo brzy. Šlo o stejné nožíky z Číny, opatřené dokonce i chráněným logem výrobce Mikovu z Děčínska.

Koncem roku dostal tenhle příběh definitivní tečku: společnost Orion, jež falešné čínské rybičky prodávala, musela zaplatit 300 tisíc odškodnění a ještě se veřejně omluvit. "Ten jejich nožík byl nekvalitní, měl ostré nýty a špatně řezal. Ozývali se nám lidé a ptali se, co jsme to začali vyrábět. Hodně nás to poškodilo," vysvětluje Bedřich Jetelina, mluvčí Mikovu, který ročně prodá 70 tisíc stříbrných rybiček. Ve sporu od začátku nešlo o specifický design nožíku, ten chráněný není, a rybičku tak může vyrábět kdokoliv. Ale ne s tradičním logem Mikovu, které je registrované od roku 1955 a má být pro zákazníky zárukou kvality.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.