Když předloni začali zákazníci reklamovat nejznámější český nůž, ve firmě Mikov pochopili, že se děje něco divného. S proslulou zavírací rybičkou se jim to stalo vůbec poprvé. Vysvětlení se objevilo brzy. Šlo o stejné nožíky z Číny, opatřené dokonce i chráněným logem výrobce Mikovu z Děčínska.

Koncem roku dostal tenhle příběh definitivní tečku: společnost Orion, jež falešné čínské rybičky prodávala, musela zaplatit 300 tisíc odškodnění a ještě se veřejně omluvit. "Ten jejich nožík byl nekvalitní, měl ostré nýty a špatně řezal. Ozývali se nám lidé a ptali se, co jsme to začali vyrábět. Hodně nás to poškodilo," vysvětluje Bedřich Jetelina, mluvčí Mikovu, který ročně prodá 70 tisíc stříbrných rybiček. Ve sporu od začátku nešlo o specifický design nožíku, ten chráněný není, a rybičku tak může vyrábět kdokoliv. Ale ne s tradičním logem Mikovu, které je registrované od roku 1955 a má být pro zákazníky zárukou kvality.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?