Layle Richardsové nebyly ani tři měsíce, když u ní lékaři odhalili leukemii. Naděje na uzdravení byly mizivé. Série chemoterapií nezabrala, rakovinotvorné buňky nepřemohla ani transplantace kostní dřeně. Bezradní doktoři už rodičům doporučovali jen paliativní péči − tedy takovou, která by malé Britce usnadnila umírání.

Jenomže pak přišel v léčbě zvrat. Britští lékaři na nemluvněti vyzkoušeli metodu, kterou do té doby testovali jen na laboratorních myších. Vpíchli Layle do těla geneticky pozměněné imunitní buňky, které připravili v laboratoři z bílých krvinek zdravého dárce. Metoda zabrala. Zákrok sice vyvolal u dítěte silnou vyrážku, rakovina ale ustoupila. Layla mohla konečně domů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.