Existuje všeobecné přesvědčení, že siru Arthuru Conanu Doylovi se dobrodružství Sherlocka Holmese poněkud zajídala. Vydatně ho podporují spisovatelova slova, že mu Holmes leze krkem podobně jako husí paštika, jíž se kdysi přejedl. Ale právě díla triviální literatury, mnohdy psaná narychlo a pro "mrzký zisk", mají moc mimoděk vypovídat o stavu společnosti.

Není divu, že se ze seriálu Sherlock produkovaného BBC stal fenomén, jehož třetí řadu z roku 2014 sledovalo v Británii nejvíce diváků od roku 2001. Novoroční speciál s podtitulem Přízračná nevěsta byl nejdiskutovanějším britským televizním počinem posledního roku, v Británii ho vidělo 8,4 milionu diváků, souběžně ho vysílala americká stanice PBS a uvedla vybraná kina. O den později, přesněji v sobotu, i Česká televize.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.