Každý rok zastřelí pytláci v Africe kvůli klům asi třicet tisíc slonů. Přírodovědec Arthur Sniegon se to snaží zastavit.

Pomáhal strážcům národních parků, spolupracuje s neziskovými organizacemi působícími v Africe a v Česku založil organizaci Save Elephants. Ta podporuje třeba výcvik psů, kteří jsou schopni vystopovat slonovinu a chráněné druhy zvířat u překupníků.

Sniegon nyní na tomto projektu pracuje v africkém Kongu jako koordinátor. Nezůstává ale jen u toho. Sám předstírá, že je překupníkem slonoviny a chráněných zvířat, a snaží se tak pytláky a překupníky vlákat do pasti a nechat je zatknout.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.