Pacienti s roztroušenou sklerózou, kterým mělo pomoct léčebné konopí, mluví o zradě. Stát jim slíbil, že do lékáren dodá levnou drogu od českého pěstitele, protože léčba nizozemskými bylinami je pro většinu z nich nedostupná − vyjde až na 50 tisíc korun měsíčně. Jenomže pacienti se nakonec levnější léčby nedočkají.

Konopí vypěstované v Česku je podle lékárníků pro léčbu roztroušené sklerózy nevhodné.

Státní ústav pro kontrolu léčiv, který licenci na pěstování konopí zadával, s tím však nesouhlasí. Konopí, které se v Česku vypěstuje, prý pacientům rozhodně pomůže. "Lékaři a lékárníci nemají k dispozici dostatek odborných informací o použití konopí v klinické praxi," říká Hana Pavlíčková z lékového ústavu. Změnit by to podle ní měl vznik nové odborné společnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lékárníci upozorňují na další problém s léčebným konopím: droga, na niž čekali hlavně pacienti s roztroušenou sklerózou, prý není na léčení této choroby vhodná. Nemá správný podíl účinných látek.
  • Pochybnosti o účincích českého konopí mají také pacienti, kteří už tento druh konopí vyzkoušeli.
  • Lékový ústav ale nesouhlasí. Lékaři a lékárníci prý nemají k dispozici dost odborných informací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.