Při rekordně nízké nezaměstnanosti, která v říjnu klesla těsně pod šest procent, jsou v Česku stále místa, kde je podíl lidí bez práce kolem jedenácti procent. Regionům, jako je Mostecko, Bruntálsko nebo Jesenicko, má pomoct nový příspěvek na dojíždění za prací.

Ministerstvo práce chce v lednu předložit vládě návrh pilotního testování příspěvku, který by nezaměstnané motivoval vzít práci mimo své bydliště. Dávka se bude vyplácet po dobu půl roku a bude odstupňovaná podle vzdálenosti. Pohybovat se bude kolem několika tisíc korun za měsíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.