Při rekordně nízké nezaměstnanosti, která v říjnu klesla těsně pod šest procent, jsou v Česku stále místa, kde je podíl lidí bez práce kolem jedenácti procent. Regionům, jako je Mostecko, Bruntálsko nebo Jesenicko, má pomoct nový příspěvek na dojíždění za prací.

Ministerstvo práce chce v lednu předložit vládě návrh pilotního testování příspěvku, který by nezaměstnané motivoval vzít práci mimo své bydliště. Dávka se bude vyplácet po dobu půl roku a bude odstupňovaná podle vzdálenosti. Pohybovat se bude kolem několika tisíc korun za měsíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo práce v lednu vládě předloží pilotní projekt, který má otestovat příspěvek na dojíždění za prací.
  • Na několik tisíc měsíčně by měli nárok uchazeči o zaměstnání, kteří obsadí pracovní místo mimo své bydliště.
  • Průzkumy ale ukazují, že Češi za prací dojíždějí jen neradi. A nejméně ochotní jsou právě obyvatelé krajů s nejvyšší nezaměstnaností.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.