Věc se má takhle: během posledních dvaceti let lidé získali přístup k nesrovnatelně většímu množství informací než kdykoliv dříve. Internet je pro všechny praktické účely nekonečný. Nikdo z něj nikdy nepozná víc než nepatrnou část. Rozestup mezi tím, co je k dispozici a co se dá vstřebat, se zvětšuje.

Informační exploze obsahuje, jak známo, vše, nač si vzpomenete: detailní encyklopedická hesla, drby o indonéských filmových hvězdách, tabulky argentinských regionálních fotbalových soutěží ze 70. let, návod na stavbu řiditelné vzducholodi, každodenní konverzace stamilionů puberťáků, virtuální procházku všemi ulicemi Havlíčkova Brodu, Rigy či třeba peruánského města Puerto Maldonado... a tak dále. Obsahuje valnou část moudrosti lidstva a ještě daleko víc nesmyslů a balastu. Internet obsahuje pravdu a lež, údaje aktuální i zastaralé, nic nezapomíná, všechno dokáže vyhledat a nikdy vám neřekne, zda tomu máte věřit. Opakuji, nic z toho před pouhými dvaceti lety neexistovalo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru