Ulice Palárikova ve městě Čadca na severozápadě Slovenska je mezi polskými daňovými poradci známé místo. V domě s číslem popisným 76 tam sídlí desítky komanditních společností patřících polským podnikatelům. Na Slovensku neprovozují žádnou aktivitu, ale většinou mají vysoká aktiva a zisk generovaný z finanční činnosti.

A nejsou to žádná neznámá jména. Mezi komanditními firmami na Slovensku je třeba Old Brewery, firma Gražyny Kulczykové, bývalé manželky nejbohatšího Poláka Jana Kulczyka, který letos zemřel. Kulczyková je nyní na 12. místě žebříčku nejbohatších Poláků časopisu Forbes.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.