V českobudějovickém Domě umění do neděle vystavuje hvězda světových galerií: sedmačtyřicetiletý Němec Wolfgang Tillmans, jenž v roce 2000 jako první cizinec obdržel prestižní britskou Turnerovu cenu.

Tillmans je průkopníkem mezi autory, kteří rezignovali na uměleckou fotografii a začali se zabývat fotkou jako specifickým, snadno dostupným médiem. Proto Tillmansova tvorba působí jako nesourodé fotografické album posbírané z různých zdrojů a od různých autorů.

Právě tento důsledně antiegoistický přístup k formám sdělení vynesl Tillmansovi respekt. Nestandardní prezentací mimo galerie − v časopisech, na plakátech či pohlednicích − nabourává zažitá schémata vysokého a nízkého umění, záměru a náhody, vznešenosti a každodennosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.