Až dohoda levice s pravicí zastavila ve francouzských regionálních volbách šéfku krajní pravice Marine Le Penovou. Historie se opakuje, stejná taktika už utnula prezidentské ambice jejího otce Jeana-Marie Le Pena v roce 2002. A na obdobný scénář může dojít i v boji o Elysejský palác za dva roky.

Přestože Národní fronta, která staví program zčásti na odporu vůči imigrantům, muslimům a EU, letos zvítězila v prvním kole v šesti ze třinácti regionů, vládnout nebude v žádném. Nepotvrdily se tak prognózy, že uprchlická vlna a dva letošní pařížské teroristické útoky − v lednu a listopadu − učiní z Národní fronty nejsilnější stranu a z její šéfky hlavní favoritku prezidentských voleb v roce 2017.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.