Až do slovenské obce Partizánske vedou stopy vyšetřovatelů dvou teroristických útoků tohoto roku. Amedy Coulibaly, který v lednu zabil několik lidí v košer supermarketu v Paříži, i Ajúb Chazzání, jenž v srpnu zaútočil ve vlaku z Amsterdamu do Paříže, stříleli ze zbraní zakoupených právě v Partizánském.

Otec a syn Gajdošovi, kteří tam obchod se zbraněmi provozují, se ale nedopustili ničeho protizákonného. Podle vyšetřovatelů si u nich koupil zbraň nejspíše někdo třetí. S převozem neměl dotyčný žádný problém, protože šlo o takzvanou zbraň expanzní. Ty si může koupit kdokoliv, komu je 18 let a je svéprávný.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.