Slibný ekonomický růst, nízká inflace či slabá koruna nahrávající exportu by měly jako určující podmínky pro podnikání firmám a živnostníkům dělat radost. "Za posledních pět let je tento rok nejsilněji cítit konjunktura, firmy si vzájemně platí. Co vyrobí, to prodají," neskrývá spokojenost předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek. Sám už více než dvacet let také podniká a kromě tohoto obecně pozitivního dojmu o stavu podnikatelského prostředí v Česku v roce 2015 má ještě pocit jiný − lehce znepokojující. Týká se všemožné přibývající regulace v byznysu. "Kdyby podnikatelé a živnostníci měli řídit jen své podnikání a živnostničení, měli by se báječně. Tak jednoduchý život ale nemáme," poznamenává Bábek.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru