Kdo po Novém roce zamíří se svým autem na technickou kontrolu, oproti současnosti si výrazně připlatí. Zdražování souvisí s novými opatřeními, jimiž chce ministerstvo dopravy bojovat proti autům ve špatném stavu.

"Chystá se plošné zvyšování cen. V průměru o dvacet až třicet procent," potvrdil Jiří Rejmon, šéf sdružení provozovatelů stanic technické kontroly.

Důvod je jednoduchý, vyšší náklady. Při kontrolách se od ledna budou muset všechny vozy nově fotografovat: stát chce mít důkaz, že auto vůbec na prohlídku přijelo. A náklady na pořízení fototechniky a softwaru zaplatí řidiči v podobě vyšších cen.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.