Zajímavý experiment představila dvojice nizozemských youtuberů. Sacha Harland a Alexander Spoor na populárním videoserveru zveřejnili záznam, kde lidem na ulici předčítají pasáže z Bible. Předstírají ale, že jde o Korán, posvátnou knihu islámu.

"Muslimové jsou obviňováni z následování víry, která nemá v naší západní kultuře místo. Ale co křesťanství, náboženství, které naši kulturu ovlivnilo do velké míry?" ptají se mladíci v úvodu svého videa. Pokusili se proto zjistit, jak lidé znají Korán a muslimské náboženství, které odsuzují. A jak dobře znají Bibli a křesťanství, které pomohlo vytvořit evropskou kulturu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.