Bydlení pro chudé je v Česku výnosným obchodem. Podnikatelé vydělávají na sociálním systému, který přispívá chudým lidem na nájem. Zaběhnuté postupy ale stát narušil tím, že začal přísněji kontrolovat byznys s ubytovnami − už není možné umístit do malého pokoje na ubytovně početnou rodinu, nadsadit nájemné a za každého člena pak inkasovat doplatek na bydlení. Od začátku letošního roku se tato dávka v hmotné nouzi vyplácí na místnost, nikoli na jednotlivce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ubytovny už tolik nevynášejí. Někteří podnikatelé stěhují chudé do bytů a berou na ně příspěvek.
  • Zaběhnuté postupy stát narušil tím, že začal přísněji kontrolovat byznys s ubytovnami.
  • Někteří podnikatelé proto hledali nové cesty. A našli. Začali využívat rozdílu mezi dvěma dávkami: doplatku a příspěvku na bydlení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.