Starověcí Řekové považovali severní pól za kolébku lidstva - nadpozemský domov bohů a nadlidských bytostí. Šest měsíců v roce tam prý pobýval dokonce i Apollon, bůh slunce. Magické místo je to podle průvodce Ingeho Solheima dodnes. "Ukáže se tam vše, co v člověku je. Nemá smysl cokoliv předstírat. Kdo na led vstoupí bez pokory, se zlou se potáže," vysvětluje muž, který v minulosti při expedicích doprovázel například britského prince Harryho anebo miliardáře Richarda Bransona.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Severního pólu jsme dosáhli 19. dubna 2015 večer, popisují turecký podnikatel Burak Öymen a světoznámý norský polárník Inge Solheim vyvrcholení své expedice do míst, kde slunce zapadá jen jednou za rok.
  • Na místa, která za magická považovali už starověcí Řekové.
  • Bez tělesné i duševní fyzičky se na nich neobejdete.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.