Nový argentinský prezident Mauricio Macri se ujme úřadu 10. prosince a hned další den plánuje přijmout první opatření, která by měla zajistit jeho zemi hospodářský růst.

Argentinská ekonomika dlouhodobě doplácí na nedostatek devizových rezerv, které nedávno klesly na 26 miliard dolarů (663 miliard korun), tedy na svoji nejnižší úroveň za posledních devět let. I proto vláda léta výrazně omezuje přístup Argentinců k dolarům a dalším měnám, z čehož těží hlavně tamní veksláci. To by se mělo rychle změnit − vláda chce co nejdříve zrušit kapitálové kontroly a také devalvovat argentinské peso.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.